Haberler

Artvin’deki Tıbbi Ve Aromatik Bitkileri Tanıyoruz

23 Ocak 2023, Pazartesi 0
Gençlerimizin bölgesel kalkınma odaklı yürütülen çalışmalar ve Tıbbi-Aromatik bitki  farkındalığının artırılması kapsamında liselerde öğrenim gören öğrencilere “Artvin’deki Tıbbi Ve Aromatik Bitkileri Tanıyoruz” eğitimleri verilmeye başlanmıştır.

Üniversitemizde “Artvin Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Çalıştayı” Gerçekleştirildi

09 Aralık 2022, Cuma 0
Üniversitemiz Tıbbi Aromatik Bitkiler Koordinatörlüğünce tertip edilen ve Artvin Valiliği tarafından desteklenen "Artvin Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Çalıştayı" Üniversitemiz Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Ali Nihat Gökyiğit Botanik Bahçesinde Fidan Dikim Etkinliği

18 Kasım 2022, Cuma 0
Üniversitemiz Ali Nihat Gökyiğit Botanik Bahçesinde 18 Kasım 2022 Cuma günü Fidan Dikim Etkinliği düzenlendi. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin’in de katıldığı etkinlikte öğrenciler fidanları toprakla buluşturdu. 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Bilgin, Murgul’da “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler ile Arıcılık” Temalarında Değerlendirme Toplantılarına Katıldı

09 Kasım 2022, Çarşamba 0
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, Artvin’in Murgul ilçesini ziyaret ederek “Tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği ve arıcılık alanlarında ilçenin sahip olduğu potansiyel” temasında değerlendirme toplantılarına katıldı.

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler İhtisaslaşma Dönem Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

07 Kasım 2022, Pazartesi 0
Üniversitemizde Tıbbi ve Aromatik Bitkiler İhtisaslaşma Projeleri Değerlendirme Toplantısı, Rektör Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin’in başkanlığında 7 Kasım 2022 Pazartesi günü gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Heyeti Tıbbi ve Aromatik Bitkiler İhtisaslaşma Kapsamında Temaslarını Sürdürüyor

27 Ekim 2022, Perşembe 0
Tıbbi ve Aromatik Bitkiler ihtisaslaşma kapsamında Artvin iline ve ülke genelinde katma değer katacak ürünlerin kazandırılması temasında Üniversitemiz heyeti, temaslarını SBS Bilimsel Bio-Çözümler BEE’O Propolis şirketi ile sürdürdü.

Üniversitemiz Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Alanında İş Birliği Girişimlerini Hızlandırdı

26 Ekim 2022, Çarşamba 0
Tıbbi ve Aromatik Bitkiler İhtisaslaşma” temasında kente, bölgeye ve ülkemize katma değer katacak ürünlerin kazandırılması amacıyla Üniversitemiz heyeti Düzce Üniversitesini ziyaret etti.

Rektörümüzden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Distilasyon Tesislerine Ziyaret

12 Eylül 2022, Pazartesi 0
Rektörümüzden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Distilasyon Tesislerine Ziyaret

Uluslararası Apiterapi Federasyonundan Üniversitemize Ziyaret

06 Eylül 2022, Salı 0
Uluslararası Apiterapi Federasyonu Başkanı ve İstanbul Medipol Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ali Timuçin Atayoğlu, Apiterapi Federasyonu Başkan Yardımcısı Ayten Güner Atayoğlu ve Artvin Valiliği Turizm Koordinatörü Suat Çelik'in ziyareti

Borçka Demir Elması Tescil Edildi

01 Eylül 2022, Perşembe 0
Üniversitemiz Tıbbi-Aromatik Bitkiler Uygulama ve Araştırma Merkezinin (TABMER) başvuru sürecinde analizör paydaş kurum olarak aktif rol aldığı "Borçka Demir Elması" Coğrafik İşaret tescil süreci başarıyla tamamlandı.